A következő címkéjű bejegyzések mutatása: Pilis. Összes bejegyzés megjelenítése
A következő címkéjű bejegyzések mutatása: Pilis. Összes bejegyzés megjelenítése

2016. április 20., szerda

HOL A BÚBÁNATBAN VOLT A PILISMARÓTI ÓBUDA ?

A NOSZLOPI TÉVEDÉS 

A FÖLDRAJZI AZONOSÍTÁSA TÉVEDÉS!

Noszlopi Németh Péter 
AZ ÁRPÁD-KORI BUDA NYOMAI A PILISBEN 
című tanulmánya a Püski kiadó gondozásában jelent meg. 

A szerző 15 évi kutatómunkájának eredményét közli ebben a tanulmányban. A magyar történelem ún. "fehér foltjára" világít rá, amikor számos, ezt igazoló irodalommal alátámasztva, valamint helyszíni vizsgálódásai alapján arra a megállapításra jut, hogy az Árpád-házi királyok fővárosa Ős-Buda-vára (Vetus Buda) - Alba Regia - Etzelburg - Herculia - Sicambria - a Pilisben, a Dunakanyarban: Esztergom- Dömös -Dobogókő által határolt területen volt. Ezzel a kérdéssel a múlt század óta napjainkig többen is foglalkoztak, de hivatalos állásfoglalás nem történt ez ügyben.
Tanulmányát a szerző 1955-ben a Magyar Nemzeti Múzeum Történettárának "Árpád-kori Buda nyomai a Pilisben" címmel, majd a Magyar Tudományos Akadémiának nyújtotta be "Attila és az Árpádok romvárosa a Pilisben" címmel. A szakma (történészek és régészek) felháborodással reagált a szerző állításaira, két okból is. Először azért, mert az Árpád-házi királyok székhelyét korábban Óbudán, majd Székesfehérváron keresték és vélték megtalálni (Alba Regia), - másrészt, mert a szerző nem volt szakmabeli. A sajtó hosszú éveken keresztül foglalkozott az üggyel. Sok cikk jelent meg a napilapokban, a szerző nevének említésével, vagy anélkül erről a témáról. A szerző 1962-ben előszöz- a "Képes Magyarországban", majd 1967-ben a "Budapest" c. folyóirat júliusi számában ismertette rövidítve a tanulmányokban foglaltakat. A külföldi magyar sajtót nagyon érdekelte ez a téma. A hatvanas évektől kezdődően
rendszeres írásbeli kapcsolat alakult ki a szerző és a tengeren túl megjelenő magyarnyelvű lapok szerkesztőivel, akik a 60-- 70-es években folyamatosan közölték a szerző által rendelkezésükre bocsátott anyagot. Így Kanadában, az USA-han, Ausztráliában a "Magyar Élet", a "Magyar Történelmi Szemle" és a "Magyar Múlt" c. lapok. A Magyar Tudományos Akadémia Régészeti Kutatócsoportja 1959 óta, - majd később a visegrádi Mátyás Király Múzeum is folyamatos ásatásokat végez a Pilisben. A feltárt leletanyag hivatalos elismeréséről, kiállításon történt bemutatásáról a mai napig nincs tudomásunk. Németh Péter 1971 óta halott. Nehéz életkörülményei, valamint hirtelen halála nem tette lehetővé, hogy egy rendezettebb, stílusában csiszoltabb munkát hagyjon hátra. Minden igyekezete a kutatás anyagának megbízhatóságára, helyt-állóságára irányult. Az érdeklődő olvasó megfelelő, eredeti dokumentációkkal, irodalommal alátámasztott anyagot kap kézhez. Így módjában van véleményt alkotni a X--XIII századi pilisi Ó-Budavár létezését illetően. 1997. március Németh Péterné  

Noszlopi könyvében a témát figyelmesen olvasó azonban könnyen észreveheti az alap problémát. Sosem volt Megyer Pilismarót környékén. Az Óbuda-Sicambria váraira-városára vonatkozó okleveles hiteles forrásaink nem Esztergom-Pilismarót-Visegrád környékéről szólnak!


Nézzük az árulkodó részletet Noszlopi könyvéből:

Az Árpád-kori Buda

Röviden összefoglalva sem térképen, sem oklevéllel, sem látképekkel nem tudta a szerző igazolni, hogy Óbuda-Sicambria városa Esztergom közelében lett volna. Megyert sem tudott igazolni Pilismarót környékén, ez sem meglepő, ugyanis az óbudai királyi várak a Pazanduk és Békásmegyer területtel szomszédosak! A szerzőt a város területének a birtoklásai téveszthették meg. A figyelmes olvasó, kis hozzáértéssel és többszöri olvasással könnyen kiszúrhatja azokat az ordító hibákat, amiket egy külön NOSZLOPI BLOG oldalon tételesen, oldalanként sorolok és cáfolok meg.Éppen ezért fontos, hogy a tisztelt érdeklődő olvasók ne dőljenek be a Noszlopi tévedésekkel maguknak személyi kultuszt építgető önámító amatőröknek. Ők azok, akiknek a buta tevékenysége még a hivatalos oldal hazugságainál is nagyobb károkat okoz a jelenleg is folyó valós és megalapozott hiteles kutatásoknak.

A mai rögeszmék és terjesztőik ugyanott tévesztik meg az olvasókat, mint Noszlopi könyve:


"Néki is igaza volt, hiszen Szobbal szemben a Duna jobb partján létezett egy Meger (Megyer) nevű kis falu, amelynek leírását megtalálhatjuk II. András királyunk 1212-ben kiadott diplomájában, amelyben kijelölteti a budai káptalan határait;-„ A budai egyház birtokterületét tehát a következő határok veszik körül: az első határjel Buda és Hévíz (Caliidae Aquae) között áll, tudniillik egy fedett kerek kőlap a földben és innét a völgy széléig megy, és felemelkedik egy helyre, melyet Wzahashege-nek neveznek, és innét egy hegyhez jut, melyet Morolhel-nek mondanak. Innét egy kőhöz, melyet népnyelven Chemarkw-nek neveznek és innét lemegy a völgybe és két út között vezet és innét a Verhardy szeglethez megy és ezután felemelkedik a Guerchey szőlőkhöz és ott van egy földből lévő határjel és innét Guerchey falu széléhez jut és ott van egy határjel és innét feljebb megy 

egy átfúrt kőhöz és innét aláereszkedik a Hyges hegy alá, és ott van egy földből lévő határjel és innét megy határjeleken át az úthoz átkelvén egy dombon és ott van egy határjel és innét határjeleken át jut addig a hegyig, amelyet Pilishegy- nek mondanak és innét határjeleken át leereszkedik az esztergomi nagy úthoz és ott van egy határjel és innét felemelkedik a Tebewra hegynek a derekáig és azután három faluval, tudniillik Meger-rel és két Pazanduk faluval közösen jut egészen a Dunáig.

És aztán erre a téves helyrajzi teóriára építi azt, hogy akkor biztosan csak a búbánatvölgyi szamárhegy lehetett (SIC) az óbudai Szamár kő. Azonban sem Meger -Békásmegyer, sem Guerche, Pazanduk vagy Felhévíz nem volt soha a Búbánat völgyben, csakúgy, mint ahogy Szob réve nem a Megyer rév, és ilyen nevű település soha nem létezett Szobbal szemben a Duna jobb partján! A Pest-hegyi Új vár-13. századi Óbudaváros- sem volt soha Pilismaróton vagy a Búbánat-völgyben! Ezért nem tudta ezt már Noszlopi sem igazolni, súlyosan tévedett a topográfiával kapcsolatban, és egyesek, (mostanában egyre többen) még most is ebben a tévedésben vergődnek, mert vannak akik egy téveszmével tovább bolondítják az érdeklődőket. Noszlopi elképzelése amúgy is Dobogókő-Esztergom-Visegrád közötti terület volt, és nem csak a Búbánat-völgy! Persze ez még-inkább képtelen elképzelés! Sajnos Noszlopi az oklevelekkel közösen az Óbudát ábrázoló hadmérnöki látképekkel nem foglalkozott.

Apropó képek...

1.      SICAMBRIA-ÓBUDÁT ÁBRÁZOLÓ METSZETEK

ÓBUDA VÁROS HÁTTERÉBEN A MAI BUDAVÁR !

A) Alt Ofen Vetus Buda vagyis Óbuda városa a Megyer hegyen-Békásmegyer területén. Háttérben, szemmel jól látható távolságban B) NEV OFEN a mai Buda vára

HÁTTÉRBEN A MAI BUDA BLOCK(GELLÉRT) HEGY ÉS ANTIQUA PEST VÁRA!

1) A NOSZLOPI ELKÉPZELÉS IDEJÉT MÚLTA ÉS MEGBUKOTT !



NOSZLOPI NÉMETH PÉTER TÉVEDÉSE MÁIG KISÉRT !

A esztergomi érsek nyaralója a Búbánat-völgyben található, ahogy a kiszolgáló telep is. Ezek azonban ott léteztek a völgyben, és nem pedig Óbuda városában! A búbánatos téveszme terjesztők önámítók, akik saját magukat és másokat is készakarva megtévesztenek. Azt viszont észre sem veszik, hogy ezzel csak kárt okoznak! Minél nagyobb a kamu, annál jobban eladható. Ugyanis csak az igazságnak vannak határai, a hülyeség az határtalan. A "nemzeti szittya-bizniszben érdekeltek" pedig szívesen terjesztenek bármit, a lényeg, hogy hasznuk legyen rajta. "A királyi központ lapja" is előszeretettel terjeszti a hiteltelen dilettáns téveszméketHolló a hollónak nem vájja ki a szemét!


Pilismaróton-Esztergom és környékén biztosan nem volt soha semmilyen Fehérvár vagy Buda, sem Ó, sem Ős, sem Sicambria!

Noszlopi Németh Péter hatalmasat tévedett ! 

Az Óbudát ábrázoló metszeteket még a ló farka árnyékának az állása alapján sem lehet a búbánatba kamuzni. Ugyanis a képek hátterében látható MAI BUDAVÁRÁT ! - nem lehet a visegrádi várnak beállítani, Maros városát sem lehet Pestnek fantáziálni! Délibábok és téveszmék alapján nem lehet történelmet gyártani, ezt már történészeink is igazolták tevékenységükkel e témát illetően.
A BÚBÁNATBÓL NEM LÁTNI A MAI BUDA VÁRÁT ÉS A BURDA HEGYRŐL SEM!

Persze a bugyuta videókat készítő önámító "kutatók" már minden Budát a búbánatba erőltetnek. Előszeretettel használják Nev Ofen-Új Buda látképeit is Pilismarótra erőszakolva. A Burda térképeket is nagyon benézték búbánatosék! Most szólok, hogy azok nem a névvel egyező hegyet és környékének a szintvonalait ábrázolják!    :)
Ha a savakat-amivel a romokat locsolják- is így keverik, akkor bizony a szomszédaik is halálosan komoly életveszélyben vannak. A fej-nélküli kockás-inges favágó meg már "az összes Árpád-házi királyt megtalálta" ugyanott a
búbánatban. Az már csak hab a tortán, hogy Esztergom közelében a szántóföld alatt Fehérvárt is meglelték, valahol az esztergomi piramis közelében.Teljesen bolond, aki nem normális! Ezek a völgyesek hasonlóan betegek, mint a pomázi árkosok, hiszen mindkét területen folyamatosan jelen vannak a sziriuszi űrhajók is, a földi helytartó sámánjaikkal együtt, akikkel a pilisi piramisokat együtt rezegtetik. 
Kész vagyok tőlük, mint a házi feladat...

2.                            HITELES TÉRKÉPEK

SICAMBRIA CSOPORT VÁRY ISTVÁN GYŰJTEMÉNYE


SICAMBRIA-ALT OFEN-ÓBUDA VÁROSÁT A HADMÉRNÖKI RAJZOKKAL MEGEGYEZŐ TERÜLETEN ÁBRÁZOLJÁK A TÉRKÉPEK!
Tisztán látható, hogy nem Pilismaróton és a búbánatban ábrázolták Attila városát-Sicambria-Óbudát !

2.)   NOSZLOPI ELKÉPZELÉSE MEGBUKOTT !

A manapság kutatással próbálkozók sem ismerik az okleveleket, pedig állítólag már több ezer darabot láttak, (a fej nélküli favágó szerint) azonban egyetlen darabot sem sikerült találni, ahol Óbuda városa valahol a Búbánatban-mármint a völgyben lenne.  :)      Röhej, saját magukat járatják le, és észre sem veszik a búbánatosok.  

3.      Tehát nézzünk oklevelet Óbuda városáról az igazi Megyerre-Békásmegyerre vonatkozóan. 

SICAMBRIA-ÓBUDA VÁROSA BÉKÁSMEGYER TERÜLETÉN !

3) OKLEVELEK ALAPJÁN IS TÉVEDETT NOSZLOPI !

Noszlopi megállapításai azonban a mai Óbudával kapcsolatban ma is érvényesek. Okleveleket olvasva már ő is tudta, hogy Óbuda városának területe nem egyezik a valótlanul ma is Óbudának beállított hivatalos 

TÖRTÉNÉSZ DOGMÁKKAL. 


4. AZ ÓBUDAI FEHÉREGYHÁZA ALBA ECCLESIA HELYE


ÓBUDAI FEHÉREGYHÁZA

ÜRÖM TERÜLETE MELLETT ÓBUDA VÁROSA

FELKIS TÉRKÉPE A MAI TÉRKÉPPEL KÖZÖSEN
Nem kell túl sok magyarázat a képekhez. Mindenki számára látható, hogy Atilla városa-Sicambria-Óbuda még véletlenül sem volt soha Pilismarót közelében! 

4) NOSZLOPI IS TÉVEDETT SICAMBRIA-ÓBUDA VÁROSÁNAK ELHELYEZKEDÉSÉRŐL !

A búbánatos téveszmék minden esetben megbuktak. Noszlopi ugyanúgy tévedett a város helyével kapcsolatban, mint Sashegyi. A kutatások folyamatában azonban mindkettőjük munkájára szükség volt. Nincsenek felesleges körök. Noszlopi kiválóan fogalmazta meg, hogy Óbuda városa bizonyosan nem a mai Árpád-híd környékén létezett. Kutatásában azonban még okleveleket sem talált az elképzeléséhez, és Megyert sem tudott igazolni Pilismarót környékén. Sashegyi pedig földrajzi értelemben is közelebb járt a megoldáshoz, de a Holdvilágárok téveszméje teljesen tévútra vitte. Nem tudta Pomáz köré igazolni az Óbudára vonatkozó határjáró okleveleket, és Árpádot sem találta az Árokban. 


Elérkezett az idő, hogy biztosan kijelenthessük:
mindketten tévedtek Sicambria-Óbuda várainak-városának földrajzi helyével kapcsolatban !



Illő lenne a búbánatos téveszmeterjesztést is immár hanyagolni, és befejezni a hiszékenyek bolondítását! Nem lehet Pilismarótra- a Búbánat-völgybe erőszakolni azt, ami sohasem volt ott, ahogy a Pomázra a Holdvilágárokba sem. Hiába szemetelik tele a videómegosztót, vagy a közösségi oldalakat mindenféle primitív demagóg zagyvasággal. Minden további erőlködés teljesen felesleges, és aki ezt nem látja be, az menthetetlen elmebeteg, és betegek azok is akik hisznek a hiteltelen állítások gyártóinak.






2015. Egyed Zoltán Pajzsvivő





                                                                         

          

2015. december 11., péntek

PIRAMISOK A PILISBEN ? VIGYÁZAT, MÁR MINDEN HEGY ÉPÍTETT!

TITKOS MAGYAR PIRAMISOK A PILISBEN

Olyannyira titkosak, hogy még soha-senki sem látott egyet sem!

Amikor a közösségi oldalon egy megosztásban, vagy egy csoportban meglátom ezt a mondvacsinált "titkosmagyarpilispiramisokat" legszívesebben kivágnám a gépem az ablakon, ezzel azonban semmit nem oldanék meg. Állandóan visszatér ez az elmebeteg hoax az idővonalamra, időről-időre ismét megosztja valaki, én meg már agyrákot kapok ettől a fertőző elmebetegségtől. 
hungaromem
Valahogy olyan ez a titkospiramisátverés, mint az idős bácsi, akit lezavartak a buszról, miközben valójában egy koreai búcsúzik a rokonától. Rettegve várom, hogy mikor tűnik fel, valamelyik reklámbevételt termelő blog oldalon a szíriuszi űrhajók mellett a Millennium Falcon, ami valójában a mi titkos Ezeréves Sólyom űrhajónk, és mikor kezd dühöngeni az erdő sűrűjében a dobogókői Csubakka, a mi ősi kuvaszkomondor jetink a Pilisben. A kapitány pedig Hunsolo, a magvezető, aki a gárdisták egyenruhájában rohangál a fák között. Tartok a félelmetes Daradera nevű 35 ezer éves magyar őshüllő sárkánygyík felbukkanásától is a Dera patakban, ami a  téveszmékkel táplálkozva világtojásokat rakott a  Holdvilágárokban.   


OBI WAN 
                  
Tehát a Pilisben Obi van-volt és lesz...

Ezeréves Sólyom a Dunakanyarban, dokkolni készül a nagymarosi Pesten, vagy a pilismaróti Ősbudán. artsonline.hu

AHOGY KEZDŐDÖTT...

"Én állok fenn a Pogánykő tetején a fejem felett az égen a két idegen „űrhajó”. Ez a pillanat volt az, ahonnan a Pilis-rejtély ügy indulását számítom. Mintha minden felgyorsult volna ezt követően. Nem sokkal ezután ültünk az asztalnál, előttünk a Pilis térkép nyitva feküdt. Ahogy bámultam a térképet, egyszer csak egy részlet kiugrik a szemem elé. A három hegy Dobogókőnél. Hát ennek a három hegynek épp olyan a fekvése, mint a három piramisnak felülnézetből. Melyik három? A Magashegy, a Rám-hegy és az Árpádvár. "  Aradi Lajos piliskutató
Dobogókövek. Támogató a királyi központ lapja

Aki ezek után ezt komolyan veszi, az megérdemli, azonban egyesek kifejezetten vágynak rá, hogy bolondítsák őket. Az ufók titkos pilisi piramisairól az a szomszédunk jut eszembe, akit villanyszerelőként állandóan kidobtak minden munkahelyéről, mert piázott és rosszul végezte a munkáját. Aztán hirtelen multimilliomos lett, mert kétszer is elrabolták az ufók, és rögtön csodás gyógyításokra lett képes. Aki pedig  nem gyógyult meg az meghalt, és sokan hálálkodtak még ezek-után is. Vannak olyan emberek, akik bármilyen butaságot hajlandóak elhinni, kifejezetten vágynak rá, hogy hülyítsék őket. A nemzet-tudat építő megélhetési piliskutatók ezt használják ki.
Érdekes, hogy a rendezvények alkalmával a Holdvilágárok bejáratánál is a "szíriuszi" csatahajókat mantrázzák össze a keresztény földanyával. "Nagy-nemzeti" előadóink már szinte vallást csináltak abból, hogy összemosták az ezoterikus misztikumot a Pilis történelmével, a hiszékeny mindent fogyasztók pedig imádják és osztják ezerrel.

DE MIÉRT VAN ERRE SZÜKSÉG?

Ki kíváncsi erre a vakításra, és miért jó ez az önámítóknak? Miért kell a történelmünket nevetségessé tenni és lejáratni mindenféle mondvacsinált űrhajókkal, piramisokkal, meg magas-frekvenciájú rezgésszintű ökörségekkel? Ezek a spirituális zagyvaságok csak az előadók egójáról, a magamutogatásról és szereplési vágyról szólnak. A történelem iránt érdeklődő embereket úgy verik át, hogy azok észre sem veszik a magvezetést. A séma az, hogy 30 százalékban mondanak valami értelmeset is, aztán hozzárakják a saját agymenésüket. A téma azonban fogy, ezért aztán azt csinálják, hogy a
videómegosztón bújják egymás előadásait, és onnan próbálnak valami olyat átvenni, amit könnyű megetetni a jó-néppel. Ezek az előadók pedig nagyon rafkósak, mert azt adják elő, ami jól hangzik, ami könnyen eladható. A hülyeség ugyanis végtelen, annak nincsenek határai, így tehát azt simán lehet állítani. Senki nem is kéri az igazolását, pedig csak állítani bármit lehet. A szomorú azonban az, hogy vannak, akiknek ez még tetszik is.


NEMZETI ÖNÉRZETNÖVELŐ?

Talán több büszkeséggel tölt el valakit, ha mondjuk nekünk piramisaink lennének, mondjuk éppen a Pilisben? Ettől többek lennénk mi magyarok? Egyáltalán, hogy gondolhatja komolyan egy táltosmágus, hogy ennek a valóban történelmi területnek piramisra van szüksége? Összezagyválják a szóhasonlatokat, a hegyeket egyfajta ezoterikus-misztikus-ufós-keresztény-pogány hittel, a történelemmel és a Pilissel. Tiszta hülye, aki nem normális ! A magyar történelem nincs rászorulva a szlovák típusú hazugsággyártásra !  Bosnyák piramis után már pilisi is van, aztán meg már mindenfele látott valaki olyan hegyeket, ami piramis formára emlékeztet, a hegyek már csak ilyenek.

A PILISI FÁRAÓK LAKÓPARKJA!


MÁR MINDEN HEGY ÉPÍTETT ?

Persze ez esetben is megy ám az egymásra hivatkozás rendesen. Nem csak a történészek másolják egymás marhaságait, a megfelelési kényszer itt is működik. Előszeretettel hivatkoznak a másik téveszméjére, szépen beállnak a sorba a "nagy előadók". Van olyan "szakértő", aki szerint már minden hegy épített a Kárpát-medencében, azokat vonalakba rendezték, és a legszebb, hogy vannak olyan emberek akik ezt bekajálják, istenítik, és még előadást is rendeznek neki. Fénykorukat élik a megélhetési mély-magyar előadók, és terjesztik a sötétséget. A holló a hollónak pedig nem vájja ki a szemét!

A PILISI TITKOS PIRAMISOK KIALAKULÁSA...

Láttam ahogy a peremespiramisokat az ufók csinálták, igaza van a táltosmágusoknak! Pont jók voltak az energiák, a kő is dobogott ezerrel, idáig éreztem, a rezgésszint is pont megfelelő. Nem voltam közel, de velem volt a puzdrám, és így láttam az űrhajókat ahogy az összes hegyet rezegtették a pilisben. És BIZTOSAN TUDOM A SZÍRIUSZIAK VOLTAK, mert elláttam a Bakonyból a Pilisbe a puzdrámmal, tehát a peremes a régebbi, az a piramis előtti! Lehet egyébként azért nem találjuk a piramisokat, mert amikor hazadimenzionálják magukat, akkor viszik magukkal az összes peremest, és csak a hegyeket hagyják itt az álcázásnak. De az is lehet, hogy még azért nem találtuk meg ezeket, mert még nem jött el az ideje, ezt mondják állandóan mások is. Abban is biztos vagyok teljesen, hogy ez nem az erdei gombavizsgáló-képző tábor hibája, ahol nem mentem át a vizsgán... túl ütős volt a varázsgomba.


A CSILLAGKÉPEKET A PILIS HEGYEIRŐL MINTÁZTÁK !



Egyébként olyan hegyeket kötök össze a térképen, amilyeneket én akarok, és olyan csillagképet magyarázok bele, ami éppen nekem szükséges, meg olyan turistautakat amik bármire hasonlíthatnak, ha én úgy akarom. A reklámokból bevételt hozó oldalak pedig egymástól veszik át az ilyen agyament marhaságokat. A valódi célja az lehet az ilyen degenerált téveszme gyártóknak, hogy a Pilis igaz történelmét lejárassák, hiteltelenítsék a megalapozott tudományos kutatásokat. A reklámokból élő oldalak készítői pedig örömmel terjesztik ezt az eszetlenséget. Növeli az oldaluk látogatottságát, hogy a túlfűtött nemzeti-érzelmesek előszeretettel osztogatnak bármilyen eget-verő zagyvaságot, ami nagyítja a tévképzetet. 

TITKOS PIRAMISOK A KÉPES KRÓNIKÁBAN? 

MAGVEZETÉS!

A "pilis-kutatók" a mondvacsinált  piramisos téveszméhez még mondvacsinált "bizonyítékot" is gyártottak. Mondván, a királykoronázások egyes képei még ábrázolják is a "piramisokat a pilisben". Nézzük meg tehát, hogy mit is ábrázolnak a krónika képei! 

III. István
A majdnem szabályos "piramis" látszatát beárnyékolja a két alak közt látható hegygerinc, valamint az a tény, hogy a Képes Krónika miniatúrái azt ábrázolják, amiről maga a krónika szól!

A Képes Krónikában NEM ÍRNAK PIRAMISOKRÓL !



Gnóm "piramisok" amik valójában hegy ábrázolások

ITT LEHET ELOLVASNI A KÉPES KRÓNIKÁT

NINCS BENNE PIRAMISOKRÓL SZÓ !
Imre király koronázása 
Képes Krónika (Chronicon Pictum) I. Magyar Helikon, Budapest, 1964, 122. old. (f.61'b). Országos Széchényi Könyvtár, Budapest 

Aszimmetrikus "piramis"  a jobb oldali, pont olyan, mint a szerbiai    :)

A tévhitek kitalálói és terjesztői majd kitalálják, hogy ez készakarva ferde, és véletlenül rajzoltak hegyhátat a piramis helyett.

 Amit igazából észre kéne venni, azt persze nem reklámozzák.

A  háttérben látható hegyek tetején életfa szimbólumok láthatók! 



Ősi magyar szimbólum
Életfa ábrázolás egy női lószerszám aranyozott bronz szügyélővereten (Szakony, Győr-Moson-Sopron megye) Dienes István, A honfoglaló magyarok. Corvina, Budapest 1974, 16. ábra. Dienes Ö. István rajza. Liszt Ferenc Múzeum, Sopron.

Sokféle formavilág jellemzi az életfa ábrázolásokat, de legtöbbjük osztott. A nappalok és éjjelek váltakozását épp úgy megtalálhatjuk rajtuk mint a négy égtájat, vagy a négy évszakot, de sokuk jellemzője a hármas osztás: a múlt-jelen-jövő életértelmezése is. Jelentheti azonban esetünkben az életfa ábrázolása az öröklést, a családfát is. Ugyanez a minta még lóvereteken-szerszámok motívumában is megtalálható.




A titkos magyar piramisok tehát ilyenek, mindenki ismeri őket, de még soha-senki sem látta, mert nem léteznek. Aki pedig az ellenkezőjét erőlteti, az mutassa meg, hogy a krónikáink hol írnak piramisokról, vagy ásson elő egy piramist valahonnét. A demagóg téveszmeterjesztést azonban ideje lenne már hanyagolni.

Egyed Zoltán 2015